Lopez- adoptowany

ADOPTOWANY

Lopez przed trafieniem do schroniska przez długi czas koczował w jednym miejscu, nie dając nikomu do siebie podejść, a tym bardziej się złapać… W końcu w połowie listopada udało się. Mimo to myśleliśmy, że przed nim jeszcze dużo pracy, a oswajanie z człowiekiem będzie trwało przez dość długi czas. I tu Lopez nas zaskoczył ☺️
Choć z początku faktycznie bał się kontaktu, a na widok wyciągniętej ręki potrafił pokazać zęby, już po kilku dniach stał się znacznie śmielszy i bardzo się otworzył.
Wiadomo, że w przeciągu tak krótkiego czasu ciężko jest nauczyć ufności do ludzi psa, który być może nigdy nie doświadczył niczego dobrego ze strony człowieka. Na spacerze wciąż łatwo go „wystraszyć”, choćby gwałtowniejszym ruchem ręką czy odgłosami z ulicy. Jednak z dnia na dzień pies robi ogromne postępy i być może już niedługo żaden hałas nie będzie mu straszny 😊
Mimo swojej przeszłości Lopez jest radosny, przyjacielski, domaga się uwagi i dotyku człowieka, skacze i bardzo cieszy się na widok znanych mu osób. Świetnie radzi sobie także na smyczy, wąchając wszelkie zapachy i co jakiś czas zatrzymując się na kolejną porcję głaskania ❤️ Akceptuje suczki, ale nie zawsze dogaduje się z innymi psami.
Lopez w schronisku wreszcie nie musi martwić się o „dach nad głową”, ma jedzenie, picie i uwagę wolontariuszy oraz pracowników. Pora pokazać mu, że może być jeszcze lepiej – Lopez zasługuje na spokojny, kochajacy dom – dom, na który cierpliwie czeka przez całe swoje życie. Może właśnie ty mu go dasz?

Lopez ma ok. 1,5 roku. Jest odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony, zaczipowany i wykastrowany.

Kontakt w sprawie adopcji w godzinach pracy schroniska (pon-pt-08.00-16.00 i sob-ndz-08.00-12.00) pod nr telefonu 667 706 607 lub do wolontariuszki o dowolnej godzinie 511 672 436 lub 535 936 060.
Godziny odwiedzin i adopcji to: pon-pt od 12 do 15:30 oraz soboty od 10 do 11:30

Adoptując psa ze schroniska pamiętaj, że opis, który właśnie przeczytałeś dotyczy zachowań psa w warunkach schroniskowych. W nowym domu zachowanie psa może ulec zmianie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *