Bieg Na 6 Łap

 

O AKCJI

minBiegNa6LapPulawy_24„Bieg na 6 łap” to akcja, w której miłośnicy aktywności fizycznej biegają lub spacerują w towarzystwie Psiaków ze schroniska dla zwierząt. Celem tej akcji jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu w połączeniu z pomocą na rzecz zwierząt. Dla każdego psa oprócz jedzenia i picia, najważniejszą potrzebą jest ruch oraz nowe bodźce. Tym bardziej dla psów, które praktycznie całe dnie spędzają w boksie, dla nich wyjście na spacer czy bieg to okazja do radości i niesamowitej przyjemności. Dlatego nasze schronisko zdecydowało się dołączyć do ogólnopolskiej akcji, której pomysłodawczynią jest Monika Dąbrowska.

Cała akcja nie opiera się na rywalizacji. Jej celem jest pokazanie i uświadomienie coraz większej liczbie osób, że psiaki ze schroniska niczym się nie różnią od tych, które mieszkają z nami w domach. „Bieg na 6 łap” to przede wszystkim dobra zabawa, wszechobecne endorfiny i uśmiechy 🙂 Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w akcji!!

Regulamin akcji „Bieg na 6 łap”:

1. Jeżeli masz ochotę przyjść do schroniska i pobiegać z psem, bądź wyjść z nim na spacer to zapraszamy od poniedziałku do piątku od 12.00 do 15.30 oraz w soboty od 10.00 do 11.30. Koniecznie weź ze sobą dowód osobisty. W przypadku osób niepełnoletnich bieg/spacer może się odbywać tylko pod opieką osoby dorosłej.

2. Po podpisaniu oświadczenia, powiedz pracownikowi schroniska jakiego chcesz psa, czy lubisz „łobuzy” czy wolisz spokojniejsze psiaki. Życzenia co do koloru sierści, wielkości, wieku czy urody nie będą uwzględniane 😉 Każdy pies zasługuje na uwagę.

3. Przed rozpoczęciem biegu sprawdź czy pies ma dobrze zapiętą obrożę lub szelki oraz smycz. Poproś również o worki na odchody i kamizelkę. W trakcie biegu nie można absolutnie spuszczać psa ze smyczy.

4. Podczas biegu utrzymuj bezpieczną odległość między psami, żeby nie dopuścić do ewentualnych pogryzień. Gdy już dojdzie do spięcia między psami, nigdy nie wchodź pomiędzy dwa psy. Spróbuj pociągnąć za smycz i tylko z odległości rozdzielaj psy. Bezpieczeństwo najważniejsze.

5. Zachowaj szczególną ostrożność w pobliżu samochodów – dbaj o bezpieczeństwo Twoje i swojego podopiecznego.

6. Podczas biegu utrzymuj spokojne tempo. Spokojne tempo to takie podczas, którego potrafisz swobodnie rozmawiać. Bieg powinien trwać minimum 30 minut.

7. W razie problemów podczas biegu skontaktuj się z nami- telefon 667 706 607.

8. Prezenty w postaci karmy, obroży, smyczy itp. zawsze mile widziane 😉

9. Jeżeli posiadasz swoją ulubioną smycz ze względu na długość itp., zabierz ją ze sobą.

10. Każdy uczestnik biegu wyraża zgodę, aby zdjęcia, nagrania filmowe oraz wywiady z jego osobą, mogły być wykorzystane przez prasę, radio i telewizję, a także w celach promocyjnych Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Puławach oraz Biegu Na 6 Łap.

11. Uśmiechnij się i baw się dobrze 😀

 

Więcej zdjęć na oficjalnym fb akcji w Puławach – LINK. Zdjęcia z drugiej edycji biegu – LINK. Zdjęcia z trzeciej edycji biegu – LINK. Zdjęcia z czwartej edycji biegu – LINK. Zdjęcia z piątej edycji biegu – LINK. Zdjęcia z szóstej edycji biegu – LINK. Zdjęcia z siódmej edycji biegu – LINK.