Wesprzyj Nas!

Nie możesz adoptować od Nas zwierzaka? Bardzo chcesz pomóc? Jest kilka form pomocy w naszym schronisku, dzięki którym sprawisz że nasi podopieczni łatwiej zniosą pobyt za kratami. W Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Puławach są zarówno psy, jak i koty. Starsze, młodziutkie, z różnymi problemami zarówno behawioralnymi, jak i zdrowotnymi, dlatego każda pomoc jest potrzebna 🙂

 

WSPARCIE PIENIĘŻNE

Zakład Usług Komunalnych Sp. z.o.o. w Puławach jako administrator schroniska wykonuje zadanie w imieniu Miasta Puławy i posiada niezbędne środki finansowe na podstawowe, bieżące prowadzenie Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Puławach.

Jednakże, w związku z coraz liczniejszymi zapytaniami o możliwość wsparcia Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Puławach informujemy, że jest taka możliwość. Dodatkowe środki, czy darowizny w jakiejkolwiek postaci są jak najbardziej przydatne i umożliwiają prowadzenie schroniska na coraz wyższym poziomie, umożliwiając świadczenie opieki nad zwierzętami w coraz szerszym zakresie, dbając przy tym o należyte zaplecze techniczne i tworzenie bardziej przyjaznego środowiska dla zwierząt.

Schronisko można wspomóc finansowo wpłatą na podane niżej konto bankowe:
ZUK Sp.z.o.o., ul. Dęblińska 2, 24-100 Puławy
Santander Bank Polska S.A.

Numer rachunku: 32 1090 2688 0000 0001 4920 5535

Tytuł przelewu: Darowizna na schronisko dla bezdomnych zwierząt w Puławach

DOM TYMCZASOWY

To bardzo popularna forma pomocy, ale nie każdy ma świadomość, że jest ona możliwa. Dom jest domem i od zawsze wiadomo, że stały jest najlepszy, ale czasem właśnie „tymczasowy” jest przepustką do lepszego życia, zwłaszcza maluchów i starszych psiaków. Z doświadczenia wiemy, że podczas pobytu w domu tymczasowym jesteśmy w stanie lepiej poznać zwierzaka, zrozumieć jego potrzeby. Zdjęcia z domu tymczasowego bardziej działają „na wyobraźnię” potencjalnych adoptujących. Widzą, że taki pies czy kot idealnie pasują do ich trybu życia, odnajdują się w określonych warunkach 🙂 Ludzie nadal boją się psów z boksów, chociaż niepotrzebnie.

Domy tymczasowe są przede wszystkim potrzebne szczeniakom, które w schronisku są narażone na poważne choroby zakaźne (np. parwowiroza). W warunkach domowych bardzo rzadko się zdarza, żeby maluch złapał chorobę, natomiast w schronisku ryzyko jest ogromne. Poza tym „dzieciństwo” spędzone w boksie to nuda dla szybko rozwijającego się psiaka.

Podobnie ma się sytuacja z kociakami, którym grozi przede wszystkim panleukopenia i katar koci. Poza tym, tak samo jak szczeniaki, potrzebują zabawy, kontaktu z człowiekiem, czasu poświęconego na naukę czystości, by rozwijały się prawidłowo. Bardzo często do schroniska trafiają również maleńkie kocięta i szczenięta, które nie potrafią samodzielnie jeść, dlatego trzeba je karmić co 2-3 godziny.

Ale dom tymczasowy jest też potrzebny zwierzętom chorym, po wypadkach, w trakcie rehabilitacji, czy po prostu starym, których los w życiu nie oszczędzał. Takie psiaki i kociaki również potrzebują miłości, cierpliwości, wytrwałości i po prostu swojego kąta oraz poczucia bezpieczeństwa, w sytuacji dla nich nowej i całkowicie nieznanej.

Szukamy właśnie takich osób, które są w stanie poświęcić swój czas i dać miłość, na jakiś czas, najlepiej do momentu znalezienia domu stałego dla podopiecznego. Zazwyczaj poszukiwanie domu nie trwa zbyt długo. Pomagamy przy adopcji, jesteśmy w stanie zapewnić karmę na czas pobytu zwierzaka w domu oraz podstawową opiekę weterynaryjną, głównie dla osób mieszkających w okolicach Puław. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji to zapraszamy do zakładki Kontakt.

POMOC RZECZOWA, czyli głównie dobrej jakości karma dla naszych czworonogów.

Pamiętajcie – rozsądniejszym wyborem będzie zakup jednej paczki/ puszki karmy dobrej jakości niż zakup pięciu paczek/puszek karmy bardzo słabej jakości. Stawiamy na jakość, nie na ilość! 😉

Do schroniska trafiają bardzo często psy starsze, schorowane, zaniedbane, czy wygłodzone. Potrzebują dobrej jakości karmy, by się „odbudować”. Schroniskowe zwierzaki żyją w ciągłym stresie, co źle wpływa na ich organizm. Karma słabej jakości powoduje u nich biegunki i przysparza zwierzakom dodatkowych problemów 🙁

 

Marki karm, które u nas dobrze się sprawdzają, to np.:

Animonda

Maxi Natural

Kitty (czarne puszki!)

Dolina Noteci

Brit

Rocco

Butcher’s

Mac’s

Karmy weterynaryjne Royal Canin

Purina one/Perfect fit

Marki karm, których nie podajemy zwierzętom:

Puffi

Teo

Bellosan

Reno

Brunos

Orlando

Pet specialist

Łapa

Wszelkie karmy marki Kaufland, Tesco, Carrefour, Biedronka itd.

Potrzebujemy także mokrej karmy dla szczeniaków oraz młodych kociaków firmy Animonda Carny, Dolina Noteci, Rocco, Brit i inne, na których widnieje napis JUNIOR/PUPPY/KITTEN;

 

Poza karmą w schronisku potrzebne są również:

– Żwacze suszone. Działają one jak naturalny probiotyk, a psy je uwielbiają 🙂

– Podkłady higieniczne o wymiarach 90cmx60cm. Dobrze sprawdza nam się firma Seni.

– Probiotyki, np. Flora Balance

– Kuwety

– Maść zabezpieczająca psie łapy

– Miski głębokie metalowe dla psów

– Specjalistyczne mleko dla młodziutkich, porzuconych kociąt i szczeniąt, które nie są w stanie samodzielnie jeść, a muszą być karmione strzykawką lub z butelki;

– Wszelkiego rodzaju odżywki, witaminy w tabletkach dla psów czy kotów, wkłady do dyfuzora feliway, krople walerianowe;.

– Ze względu na sporą ilość psów starszych i w typie owczarków potrzebujemy również suplementów wspomagających stawy

–koce, kołdry bez pierza

-preparaty na pchły i kleszcze dla psów i kotów (Fiprex, Bravecto, Foresto);

– zabawki dla kotów, tym drapaki, wędki itp. Obecnie mamy duży zapas zabawek dla psów;

– smycze (najlepiej linki ok. 5m)

-obroże (najlepiej półzaciskowe)

-pojemniki na karmę suchą, transportery dla kotów;

WOLONTARIAT

Kolejną formą pomocy dostępną w naszym schronisku jest zostanie wolontariuszem, czyli pomoc przy socjalizacji zwierzaków, pielęgnacja, wyprowadzanie psiaków na spacery i wiele innych. Więcej szczegółów w zakładce Wolontariat.

Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy!! 🙂