Wesprzyj Nas!

 

Nie możesz adoptować od Nas zwierzaka?? Bardzo chcesz pomóc?? Jest kilka form pomocy w naszym schronisku, dzięki którym sprawisz że nasi podopieczni łatwiej zniosą pobyt za kratami. W Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Puławach są zarówno psy, jak i koty. Starsze, młodziutkie, z różnymi problemami zarówno behawioralnymi, jak i zdrowotnymi, dlatego każda pomoc jest potrzebna 🙂

 

POMOC RZECZOWA, czyli głównie karma dla naszych czworonogów, również specjalistyczna.

– sucha karma typu „Hepatic” oraz „Gastro Intenstinal”, będziemy wdzięczni za każdą ilość takiej karmy 🙂

– sucha oraz mokra karma dla reszty psów oraz kotów, w tym dla seniorów;

Pamiętajcie – rozsądniejszym wyborem będzie zakup jednej paczki suchej karmy dobrej jakości niż zakup pięciu paczek karmy jakości marketowej”.

– mokra karma dla szczeniaków oraz młodych kociaków firmy Winston, Rafi, Pedigree i inne, na których widnieje napis JUNIOR;

– mleko dla młodziutkich, porzuconych kociaków, które nie są w stanie samodzielnie jeść, a muszą być karmione strzykawką lub z butelki;

– wszelkiego rodzaju odżywki, witaminy w tabletkach dla psów czy kotów, odkłaczacze dla kotów, krople walerianowe;

– ryż w paczkach;

– makaron dla psów;

– ze względu na sporą ilość psów w typie owczarków potrzebujemy również leku, który pomaga na stawy o nazwie Carprodyl;

Poza karmą w schronisku potrzebne są również:

– koce, ręczniki, pościel, prześcieradła, wykładziny, chodniki;

– kołdry i poduszki, ale bez pierza;

– zabawki dla psów i kotów, w tym drapaki, tunele, piłeczki, gryzaki, maskotki itp.;

– smycze, obroże, miski, kuwety, pojemniki na karmę suchą;

– podkłady higieniczne;

– rzeczy do pielęgnacji, czyli szampony, odżywki, szczotki, nożyczki, baseniki, wanny;

 

WSPARCIE PIENIĘŻNE

Zakład Usług Komunalnych Sp. z.o.o. w Puławach jako administrator schroniska wykonuje zadanie w imieniu Miasta Puławy i posiada niezbędne środki finansowe na podstawowe, bieżące prowadzenie Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Puławach.

Jednakże, w związku z coraz liczniejszymi zapytaniami o możliwość wsparcia Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Puławach informujemy, że jest taka możliwość. Dodatkowe środki, czy darowizny w jakiejkolwiek postaci są jak najbardziej przydatne i umożliwiają prowadzenie schroniska na coraz wyższym poziomie, umożliwiając świadczenie opieki nad zwierzętami w coraz szerszym zakresie, dbając przy tym o należyte zaplecze techniczne i tworzenie bardziej przyjaznego środowiska dla zwierząt.

Schronisko można wspomóc finansowo wpłatą na podane niżej konto bankowe:
ZUK Sp.z.o.o., ul. Dęblińska 2, 24-100 Puławy
ALIOR BANK S.A.
Numer rachunku: 19 2490 0005 0000 4600 2260 8456
Tytuł przelewu: Darowizna na schronisko dla bezdomnych zwierząt w Puławach

DOM TYMCZASOWY

To bardzo popularna forma pomocy, ale nie każdy ma świadomość, że jest ona możliwa. Dom jest domem i od zawsze wiadomo, że stały jest najlepszy, ale czasem właśnie „tymczasowy” jest przepustką do lepszego życia, zwłaszcza maluchów i starszych psiaków. Z doświadczenia wiemy, że podczas pobytu w domu tymczasowym jesteśmy w stanie lepiej poznać zwierzaka, zrozumieć jego potrzeby. Zdjęcia z domu tymczasowego bardziej działają „na wyobraźnię” potencjalnych adoptujących. Widzą, że taki pies czy kot idealnie pasują do ich trybu życia, odnajdują się w określonych warunkach 🙂 Ludzie nadal boją się psów z boksów, chociaż niepotrzebnie.

Domy tymczasowe są przede wszystkim potrzebne szczeniakom, które w schronisku są narażone na poważne choroby zakaźne (np. parwowiroza). W warunkach domowych bardzo rzadko się zdarza, żeby maluch złapał chorobę, natomiast w schronisku ryzyko jest ogromne. Poza tym „dzieciństwo” spędzone w boksie to nuda dla szybko rozwijającego się psiaka.

Podobnie ma się sytuacja z kociakami, którym grozi przede wszystkim panleukopenia. Poza tym, tak samo jak szczeniaki, potrzebują zabawy, kontaktu z człowiekiem, czasu poświęconego na naukę czystości, by rozwijały się prawidłowo. Bardzo często do schroniska trafiają również maleńkie kocięta i szczenięta, które nie potrafią samodzielnie jeść, dlatego trzeba je karmić co 2-3 godziny.

Ale dom tymczasowy jest też potrzebny zwierzętom chorym, po wypadkach, w trakcie rehabilitacji, czy po prostu starym, których los w życiu nie oszczędzał. Takie psiaki i kociaki również potrzebują miłości, cierpliwości, wytrwałości i po prostu swojego kąta oraz poczucia bezpieczeństwa, w sytuacji dla nich nowej i całkowicie nieznanej.

Szukamy właśnie takich osób, które są w stanie poświęcić swój czas i dać miłość, na jakiś czas, najlepiej do momentu znalezienia domu stałego dla podopiecznego. Zazwyczaj poszukiwanie domu nie trwa zbyt długo. Pomagamy przy adopcji, jesteśmy w stanie zapewnić karmę na czas pobytu zwierzaka w domu oraz podstawową opiekę weterynaryjną, głównie dla osób mieszkających w okolicach Puław. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji to zapraszamy do zakładki Kontakt.

 

WOLONTARIAT

Kolejną formą pomocy dostępną w naszym schronisku jest zostanie wolontariuszem, czyli pomoc przy socjalizacji zwierzaków, pielęgnacja, wyprowadzanie psiaków na spacery i wiele innych. Więcej szczegółów w zakładce Wolontariat.

Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy!! 🙂