Wesprzyj Nas!

Nie możesz adoptować od Nas zwierzaka? Bardzo chcesz pomóc? Jest kilka form pomocy w naszym schronisku, dzięki którym sprawisz że nasi podopieczni łatwiej zniosą pobyt za kratami. W Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Puławach są zarówno psy, jak i koty. Starsze, młodziutkie, z różnymi problemami zarówno behawioralnymi, jak i zdrowotnymi, dlatego każda pomoc jest potrzebna 🙂

 

WSPARCIE PIENIĘŻNE

Zakład Usług Komunalnych Sp. z.o.o. w Puławach jako administrator schroniska wykonuje zadanie w imieniu Miasta Puławy i posiada niezbędne środki finansowe na podstawowe, bieżące prowadzenie Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Puławach.

Jednakże, w związku z coraz liczniejszymi zapytaniami o możliwość wsparcia Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Puławach informujemy, że jest taka możliwość. Dodatkowe środki, czy darowizny w jakiejkolwiek postaci są jak najbardziej przydatne i umożliwiają prowadzenie schroniska na coraz wyższym poziomie, umożliwiając świadczenie opieki nad zwierzętami w coraz szerszym zakresie, dbając przy tym o należyte zaplecze techniczne i tworzenie bardziej przyjaznego środowiska dla zwierząt.

Schronisko można wspomóc finansowo wpłatą na podane niżej konto bankowe:
ZUK Sp.z.o.o., ul. Dęblińska 2, 24-100 Puławy
ALIOR BANK S.A.
Numer rachunku: 19 2490 0005 0000 4600 2260 8456
Tytuł przelewu: Darowizna na schronisko dla bezdomnych zwierząt w Puławach

DOM TYMCZASOWY

To bardzo popularna forma pomocy, ale nie każdy ma świadomość, że jest ona możliwa. Dom jest domem i od zawsze wiadomo, że stały jest najlepszy, ale czasem właśnie „tymczasowy” jest przepustką do lepszego życia, zwłaszcza maluchów i starszych psiaków. Z doświadczenia wiemy, że podczas pobytu w domu tymczasowym jesteśmy w stanie lepiej poznać zwierzaka, zrozumieć jego potrzeby. Zdjęcia z domu tymczasowego bardziej działają „na wyobraźnię” potencjalnych adoptujących. Widzą, że taki pies czy kot idealnie pasują do ich trybu życia, odnajdują się w określonych warunkach 🙂 Ludzie nadal boją się psów z boksów, chociaż niepotrzebnie.

Domy tymczasowe są przede wszystkim potrzebne szczeniakom, które w schronisku są narażone na poważne choroby zakaźne (np. parwowiroza). W warunkach domowych bardzo rzadko się zdarza, żeby maluch złapał chorobę, natomiast w schronisku ryzyko jest ogromne. Poza tym „dzieciństwo” spędzone w boksie to nuda dla szybko rozwijającego się psiaka.

Podobnie ma się sytuacja z kociakami, którym grozi przede wszystkim panleukopenia i katar koci. Poza tym, tak samo jak szczeniaki, potrzebują zabawy, kontaktu z człowiekiem, czasu poświęconego na naukę czystości, by rozwijały się prawidłowo. Bardzo często do schroniska trafiają również maleńkie kocięta i szczenięta, które nie potrafią samodzielnie jeść, dlatego trzeba je karmić co 2-3 godziny.

Ale dom tymczasowy jest też potrzebny zwierzętom chorym, po wypadkach, w trakcie rehabilitacji, czy po prostu starym, których los w życiu nie oszczędzał. Takie psiaki i kociaki również potrzebują miłości, cierpliwości, wytrwałości i po prostu swojego kąta oraz poczucia bezpieczeństwa, w sytuacji dla nich nowej i całkowicie nieznanej.

Szukamy właśnie takich osób, które są w stanie poświęcić swój czas i dać miłość, na jakiś czas, najlepiej do momentu znalezienia domu stałego dla podopiecznego. Zazwyczaj poszukiwanie domu nie trwa zbyt długo. Pomagamy przy adopcji, jesteśmy w stanie zapewnić karmę na czas pobytu zwierzaka w domu oraz podstawową opiekę weterynaryjną, głównie dla osób mieszkających w okolicach Puław. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji to zapraszamy do zakładki Kontakt.

POMOC RZECZOWA, czyli głównie dobrej jakości karma dla naszych czworonogów, również specjalistyczna

Obecnie najbardziej potrzebujemy preparatów zabezpieczających przeciwko kleszczom dla psów (fiprex, foresto, bravecto).

Pamiętajcie – rozsądniejszym wyborem będzie zakup jednej paczki/ puszki karmy dobrej jakości niż zakup pięciu paczek/puszek karmy bardzo słabej jakości. Stawiamy na jakość, nie na ilość! 😉

Do schroniska trafiają bardzo często psy starsze, schorowane, zaniedbane, czy wygłodzone. Potrzebują dobrej jakości karmy, by się „odbudować”. Schroniskowe zwierzaki żyją w ciągłym stresie, co źle wpływa na ich organizm. Karma słabej jakości powoduje u nich biegunki i przysparza zwierzakom dodatkowych problemów 🙁

Marki karm, które u nas dobrze się sprawdzają, to np.:

 • Animonda
 • Dolina Noteci
 • Brit
 • Rocco
 • Butcher’s
 • Mac’s
 • Karmy weterynaryjne Royal Canin
 • Pedigree
 • Purina one/Perfect fit
 • Frolic

Marki karm, których nie podajemy zwierzętom:

 • Puffi
 • Teo
 • Bellosan
 • Reno
 • Brunos
 • Orlando
 • Pet specialist
 • Wszelkie karmy marki Kaufland, Tesco, Carrefour, Biedronka itd.

Mokra karma dla szczeniaków oraz młodych kociaków firmy Animonda, Rocco, Brit i inne, na których widnieje napis JUNIOR;

Specjalistyczne mleko dla młodziutkich, porzuconych kociąt i szczeniąt, które nie są w stanie samodzielnie jeść, a muszą być karmione strzykawką lub z butelki;

Wszelkiegorodzaju odżywki, witaminy w tabletkach dla psów czy kotów, wkłady do dyfuzora feliway, krople walerianowe;.

Ryż w paczkach;

Ze względu na sporą ilość psów w typie owczarków potrzebujemy również suplementów wspomagających stawy

Poza karmą w schronisku potrzebne są również:

– koce

-preparaty na pchły i kleszcze dla psów i kotów (Fiprex, Bravecto, Foresto);

– zabawki dla psów i kotów, w tym drapaki, gryzaki itp.;

– smycze (najlepiej linki ok. 5m)

-obroże (najlepiej półzaciskowe)

– kuwety, pojemniki na karmę suchą, transportery dla kotów;

– podkłady higieniczne

WOLONTARIAT

Kolejną formą pomocy dostępną w naszym schronisku jest zostanie wolontariuszem, czyli pomoc przy socjalizacji zwierzaków, pielęgnacja, wyprowadzanie psiaków na spacery i wiele innych. Więcej szczegółów w zakładce Wolontariat.

Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy!! 🙂