Dom tymczasowy

DOM TYMCZASOWY

To bardzo popularna forma pomocy, ale nie każdy ma świadomość, że jest ona możliwa. Dom jest domem i od zawsze wiadomo, że stały jest najlepszy, ale czasem właśnie „tymczasowy” jest przepustką do lepszego życia, zwłaszcza maluchów i starszych psiaków. Z doświadczenia wiemy, że podczas pobytu w domu tymczasowym jesteśmy w stanie lepiej poznać zwierzaka, zrozumieć jego potrzeby. Zdjęcia z domu tymczasowego bardziej działają „na wyobraźnię” potencjalnych adoptujących. Widzą, że taki pies czy kot idealnie pasują do ich trybu życia, odnajdują się w określonych warunkach 🙂 Ludzie nadal boją się psów z boksów, chociaż niepotrzebnie.

koszyk_adaDomy tymczasowe są przede wszystkim potrzebne szczeniakom, które w schronisku są narażone na poważne choroby zakaźne (np. parwowiroza). W warunkach domowych bardzo rzadko się zdarza, żeby maluch złapał chorobę, natomiast w schronisku ryzyko jest ogromne. Poza tym „dzieciństwo” spędzone w boksie to nuda dla szybko rozwijającego się psiaka.

Podobnie ma się sytuacja z kociakami, którym grozi przede wszystkim panleukopenia. Poza tym, tak samo jak szczeniaki, potrzebują zabawy, kontaktu z człowiekiem, czasu poświęconego na naukę czystości, by rozwijały się prawidłowo. Bardzo często do schroniska trafiają również maleńkie kocięta i szczenięta, które nie potrafią samodzielnie jeść, dlatego trzeba je karmić co 2-3 godziny.

Ale dom tymczasowy jest też potrzebny zwierzętom chorym, po wypadkach, w trakcie rehabilitacji, czy po prostu starym, których los w życiu nie oszczędzał. Takie psiaki i kociaki również potrzebują miłości, cierpliwości, wytrwałości i po prostu swojego kąta oraz poczucia bezpieczeństwa, w sytuacji dla nich nowej i całkowicie nieznanej.

Szukamy właśnie takich osób, które są w stanie poświęcić swój czas i dać miłość, na jakiś czas, do momentu znalezienia domu stałego dla podopiecznego. Zazwyczaj poszukiwanie domu nie trwa zbyt długo, ale przed podjęciem decyzji musisz zastanowić się na jak długo jesteś w stanie zapewnić zwierzakowi opiekę.

Pomagamy przy adopcji, jesteśmy w stanie zapewnić karmę na czas pobytu zwierzaka w domu oraz podstawową opiekę weterynaryjną, głównie dla osób mieszkających w okolicach Puław. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji to zapraszamy do zakładki Kontakt.