Falkor- adoptowany

ADOPTOWANY

Falkor to ok. 7-letni, niewielki pies w typie teriera. Pies kojarzony już pewnie przez niejednego mieszkańca Puław. Przed trafieniem do schroniska przez conajmniej kilka miesięcy można go było spotkać błąkającego się po ulicy. Podobno miał właściciela, jednak ten najprawdopodobniej niezbyt przejmował się psem. A Falkor, coraz bardziej wystraszony i nieufny, długo nie pozwalał „złapać” się człowiekowi.
Jednak w końcu udało się, Falkor trafił do nas. Od początku jednak dał się poznać jako bardzo spokojny i ułożony, nie przejawiający ani cienia agresji pies.
Oczywiście czasem wciąż niepewność zwycięża; Falkor przy pierwszym kontakcie z człowiekiem nie jest zbyt wylewny. Jednak wystarczy chwila, aby bardziej zaufał danej osobie i przekonał się, że wyciągnięta w jego stronę ręka nie chce zrobić mu krzywdy.
Na spacerach Falkor jest wręcz za grzeczny – chodzi przy nodze, nie oddalając się od człowieka na krok; i co chwilę na niego spoglądając. Nie ma problemów z akceptacją suczek, nie toleruje jednak innych psów – każdego musi zawsze dokładnie obszczekać : )
Wierzymy, że po wielu miesiącach, a może i latach bycia niechcianym, niczyim nadszedł wreszcie czas, aby Falkor znalazł swojego wymarzonego opiekuna. Szukamy dla niego spokojnego domu, najlepiej bez innych psów.
Może to właśnie ty pokażesz mu, że też jest wyjątkowy? ♥️

Falkor ma ok 7 lat. Jest odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony, zaczipowany i wykastrowany.

Kontakt w sprawie adopcji w godzinach pracy schroniska (pon-pt-08.00-16.00 i sob-ndz-08.00-12.00) pod nr telefonu 667 706 607 lub do wolontariuszki o dowolnej godzinie 511 672 436 lub 535 936 060

Adoptując psa ze schroniska pamiętaj, że opis, który właśnie przeczytałeś dotyczy zachowań psa w warunkach schroniskowych. W nowym domu zachowanie psa może ulec zmianie.

Możemy pomóc zorganizować transport na terenie Polski (schronisko nie opłaca kosztów z nim związanych).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *