Rubi

ADOPTOWANA!

Piękne, słodkie oczka, do tego rudy kolor sierści, nasze maleństwo jest wyjątkowe. Malutka Rubi nie miała łatwego startu 🙁 Trafiła do schroniska chudziutka, zapchlona i przestraszona 🙁 Teraz jest już wesoła, bawi się z innymi psami i uwielbia przytulać się do człowieka 🙂 Jest w pełni gotowa do adopcji, trafiła do nas z siostrą, która już dawno ma swój własny domek…a Rubi nadal czeka… Niech ktoś ją pokocha i da jej cudowny dom! Przyjdź, Pokochaj, Adoptuj!

Rubi urodziła się w styczniu 2018 roku, jest odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona i zachipowana.

Przed adopcją szczeniaka – WAŻNE!!
– szczeniaczek to nie zabawka! każde malutkie zwierzątko jest słodkie, ale pamiętaj, że maluch urośnie.
– maluch po opuszczeniu schroniska, ze względu na stres związany ze zmianą otoczenia może zachorować, dlatego przez pierwsze 10 dni nie zabierajmy go zbyt daleko od domu, unikajmy kontaktu z dorosłymi psami, a po upływie 10 dni wybierzemy się do weterynarza i zaszczepmy malca od chorób zakaźnych.
– ważną sprawą jest zgoda wszystkich członków rodziny na przygarnięcie malutkiego psiaka, żeby nie było nieporozumień i „zwrotów”.
– szczeniaczków nie sterylizujemy ani nie kastrujemy z wiadomych względów, dlatego liczmy się z koniecznością wykonania takiego zabiegu, gdy nasz psiak osiągnie dojrzałość płciową. Dzięki temu zapobiegamy bezdomności!
– trzeba mieć świadomość, że malutki psiak wymaga częstego karmienia, stałej opieki i sporych sił włożonych w jego wychowanie.
– przy adopcji każdego psa, czy to dorosłego, czy też szczeniaczka wymagany jest dowód osobisty.
– często pytacie jakiej wielkości będzie już dorosły maluch, niestety trudno jest określić wielkość psa w przyszłości, gdy nie znamy ich rodziców. Trzeba być przygotowanym na wszystko 🙂