Kola – pies do adopcji

Kola to kolejny psiak, który od małego wie co to strach, ból, bezdomność… Znaleziona gdzieś w środku lasu. Bez sił, a może nawet już bez chęci do życia. Chora, głodna i wystraszona. Ludzie którzy na nią trafili podczas spaceru byli na tyle dobrzy, że ją zabrali… a nam przekazali w worku jutowym… W schronisku Kola doszła do siebie. Zaufała Nam. Pokazała też jaką rozrabiaką naprawdę jest! 😉 Kola najbardziej lubi zaczepiać człowieka do zabawy. Sunia przepada też za podkradaniem smaczków z magazynku 😉 Z innymi psami łapie bardzo szybko kontakt i pokazuje im że człowiek jest fajny 😀 Rośnie bardzo szybko i jak na swój wiek to już jest sporych rozmiarów, także możemy podejrzewać, że będzie sporym psem z ogromnymi usiorami 😉

Kola ma około 4 miesięcy, jest odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona od chorób zakaźnych oraz wścieklizny i zachipowana.

Przed adopcją szczeniaka – WAŻNE!!
– szczeniaczek to nie zabawka! każde malutkie zwierzątko jest słodkie, ale pamiętaj, że maluch urośnie.
– maluch po opuszczeniu schroniska, ze względu na stres związany ze zmianą otoczenia może zachorować, dlatego przez pierwsze 10 dni nie zabierajmy go zbyt daleko od domu, unikajmy kontaktu z dorosłymi psami, a po upływie 10 dni wybierzemy się do weterynarza i zaszczepmy malca od chorób zakaźnych.
– ważną sprawą jest zgoda wszystkich członków rodziny na przygarnięcie malutkiego psiaka, żeby nie było nieporozumień i „zwrotów”.
– szczeniaczków nie sterylizujemy ani nie kastrujemy z wiadomych względów, dlatego liczmy się z koniecznością wykonania takiego zabiegu, gdy nasz psiak osiągnie dojrzałość płciową. Dzięki temu zapobiegamy bezdomności!
– trzeba mieć świadomość, że malutki psiak wymaga częstego karmienia, stałej opieki i sporych sił włożonych w jego wychowanie.
– przy adopcji każdego psa, czy to dorosłego, czy też szczeniaczka wymagany jest dowód osobisty.
– często pytacie jakiej wielkości będzie już dorosły maluch, niestety trudno jest określić wielkość psa w przyszłości, gdy nie znamy ich rodziców. Trzeba być przygotowanym na wszystko 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *