Fifi, Pati, Kimi i Lenox

ADOPTOWANE!

Porzucone, niechciane, znalezione w skrzynce w parku…tak zaczęła się ich historia bezdomności. Trafiły do schroniska i tutaj nauczyły się że człowiek to dobre jedzenie, miękkie posłanie i przede wszystkim przytulanie 😉 Maluszki są baardzo radosne, niesamowicie lgną do człowieka, zazwyczaj ciężko się od nich opędzić 😀 Zostały trzy dziewczynki, piękne i kudłate, czyli Fifi, Pati i Kimi. Kto pokocha te malutkie Łobuziaki? 🙂 Razem czy oddzielnie, bez znaczenia, ale szukamy mądrych i odpowiedzialnych opiekunów, a co najważniejsze kochających! 🙂

Maluchy urodziły się w lutym 2018 roku, są odrobaczone, odpchlone, mają pierwsze szczepienie od chorób zakaźnych oraz zachipowane.

Przed adopcją szczeniaka – WAŻNE!!
– szczeniaczek to nie zabawka! każde malutkie zwierzątko jest słodkie, ale pamiętaj, że maluch urośnie.
– maluch po opuszczeniu schroniska, ze względu na stres związany ze zmianą otoczenia może zachorować, dlatego przez pierwsze 10 dni nie zabierajmy go zbyt daleko od domu, unikajmy kontaktu z dorosłymi psami, a po upływie 10 dni wybierzemy się do weterynarza i zaszczepmy malca od chorób zakaźnych.
– ważną sprawą jest zgoda wszystkich członków rodziny na przygarnięcie malutkiego psiaka, żeby nie było nieporozumień i „zwrotów”.
– szczeniaczków nie sterylizujemy ani nie kastrujemy z wiadomych względów, dlatego liczmy się z koniecznością wykonania takiego zabiegu, gdy nasz psiak osiągnie dojrzałość płciową. Dzięki temu zapobiegamy bezdomności!
– trzeba mieć świadomość, że malutki psiak wymaga częstego karmienia, stałej opieki i sporych sił włożonych w jego wychowanie.
– przy adopcji każdego psa, czy to dorosłego, czy też szczeniaczka wymagany jest dowód osobisty.
– często pytacie jakiej wielkości będzie już dorosły maluch, niestety trudno jest określić wielkość psa w przyszłości, gdy nie znamy ich rodziców. Trzeba być przygotowanym na wszystko 🙂