Bejbi i Dropi

ADOPTOWANE!

W szczerym polu, koło lasu stał karton, a w kartonie świąteczna niespodzianka… Szczeniaczki, malutkie i przerażone 🙁 Tak właśnie zostały porzucone te dwie malutkie sunieczki, czyli Bejbi (brązowa z długą sierścią) i Dropi (kolorowa w kropeczki). Maleństwa jakiś czas przebywały w gminnej przechowalni, z której mieliśmy zabrać jednego psa, ale gdy z budy wyszły te dwa maleństwa to pytanie było jedno, czy możemy zabrać przed świętami też te dwa maluszki. I tak zamiast jednego psa, do schroniska przyjechały trzy…miejsce musiało się znaleźć. Teraz szukamy tym wspaniałym siostrzyczkom wspaniałych domów 🙂 Bejbi i Dropi są wesołe, przyjazne i niesamowicie spragnione kontaktu z człowiekiem. Marzymy o tym by ich bezdomność już się skończyła, by znalazły najlepsze domy! Porzucenie i życie w boksie już mają za sobą, teraz czas na lepsze i cudowne czasy 🙂

Bejbi i Dropi mają około 3 miesięcy, są odpchlone, odrobaczone, zaszczepione od chorób zakaźnych i zachipowane.

Przed adopcją szczeniaka – WAŻNE!!
– szczeniaczek to nie zabawka! każde malutkie zwierzątko jest słodkie, ale pamiętaj, że maluch urośnie.
– maluch po opuszczeniu schroniska, ze względu na stres związany ze zmianą otoczenia może zachorować, dlatego przez pierwsze 10 dni nie zabierajmy go zbyt daleko od domu, unikajmy kontaktu z dorosłymi psami, a po upływie 10 dni wybierzemy się do weterynarza i zaszczepmy malca od chorób zakaźnych.
– ważną sprawą jest zgoda wszystkich członków rodziny na przygarnięcie malutkiego psiaka, żeby nie było nieporozumień i „zwrotów”.
– szczeniaczków nie sterylizujemy ani nie kastrujemy z wiadomych względów, dlatego liczmy się z koniecznością wykonania takiego zabiegu, gdy nasz psiak osiągnie dojrzałość płciową. Dzięki temu zapobiegamy bezdomności!
– trzeba mieć świadomość, że malutki psiak wymaga częstego karmienia, stałej opieki i sporych sił włożonych w jego wychowanie.
– przy adopcji każdego psa, czy to dorosłego, czy też szczeniaczka wymagany jest dowód osobisty.
– często pytacie jakiej wielkości będzie już dorosły maluch, niestety trudno jest określić wielkość psa w przyszłości, gdy nie znamy ich rodziców. Trzeba być przygotowanym na wszystko 🙂