W trakcie adopcji

Jak wygląda adopcja? Co jest potrzebne by adoptować psiaka? Potrzebujesz pomocy przy wyborze odpowiedniego towarzysza? Większość potrzebnych informacji znajdziesz właśnie tutaj. Zapoznasz się z formalnościami jakie czekają w trakcie adopcji.

Gdy już zdecydujesz się jaki zwierzak do Ciebie pasuje to zapraszamy do schroniska. W wyborze pomocny będzie nasz poradnik – „Przed adopcją”. Bardzo dobrze, gdy już wiesz jakie masz wymagania i czego oczekujesz to ułatwi wybór. Oczywiście Nasi pracownicy pomogą przy doborze odpowiedniego psa lub kota, odpowiedzą na każde Twoje pytanie. Warto zaufać ich propozycjom, gdyż to oni najbardziej znają zwierzaki, mają z nimi do czynienia na co dzień. W tej kwestii zaufanie jest bardzo ważne, nie zawsze sam wygląd psiaka się liczy, ważny jest jego charakter, to czy akceptuje inne psy, czy lubi dzieci oraz czy coś więcej wiadomo o jego przeszłości. Dlatego nie bój się pytać i udzielać jak największej ilości informacji na temat tego jaki dom chcesz zaoferować zwierzęciu.  Należy pamiętać, że oglądanie psów oraz kotów odbywa się tylko i wyłącznie w obecności pracownika schroniska.

Zwierzak to nie jest dobry pomysł na prezent, dlatego najlepiej gdy adopcji dokona osoba, która ma się opiekować nowym domownikiem, a przynajmniej jedna z osób z którymi będzie mieszkał pies/kot.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach pracy schroniska pod numerem 667 706 607

By adoptować psa lub kota musisz być osobą pełnoletnią. Posiadać ważny dokument tożsamości.

Przy adopcji psa wymagane jest posiadanie obroży oraz smyczy, a przypadku kota należy zabrać ze sobą transporter.

Psy oraz koty w naszym schronisku są zaczipowane, odrobaczone, odpchlone, zaszczepione przeciwko wściekliźnie (wyjątek koty) oraz poddane zabiegowi kastracji/sterylizacji (tutaj wyjątek stanowią młode kocięta oraz szczeniaki, bądź szczególne przypadki jak starsze zwierzaki lub też bardzo chore).

Po rozmowie, wyborze nowego zwierzaka podpisujesz umowę adopcyjną. Adopcja jest całkowicie darmowa, nie ma żadnych ukrytych opłat.

UWAGA! Schronisko nie prowadzi rezerwacji zwierząt.

Warto również zajrzeć do zakładki „Po adopcji”, gdzie znajdziesz porady jak uporać się z różnymi problemami, które mogą na Ciebie czekać już po adopcji, jak pomóc swojemu pupilowi odnaleźć się w nowej sytuacji i przede wszystkim uniknąć rozczarowania.

2 thoughts on “W trakcie adopcji

Komentarze zablokowane.