W trakcie adopcji

Jak wygląda adopcja? Co jest potrzebne by adoptować zwierzę? Potrzebujesz pomocy przy wyborze odpowiedniego towarzysza? Większość potrzebnych informacji znajdziesz właśnie tutaj. Zapoznasz się z formalnościami jakie czekają w trakcie adopcji.

 1. By dokonać adopcji musisz być osobą pełnoletnią
 2. Najpierw należy przejrzeć albumy naszych zwierzaków adopcje psy lub adopcje koty.
 3. Po zapoznaniu się z albumami zwierząt, które oczekują na adopcję i wybraniu tych, które Cię interesują należy zadzwonić w godzinach pracy schroniska pod numer 667 706 607 i odbyć rozmowę z pracownikiem. Oczywiście, jeśli będziesz mieć wątpliwości, Nasi pracownicy pomogą przy doborze odpowiedniego psa lub kota, zasugerują zwrócenie uwagi na zwierzaka, który dobrze dopasuje się do oferowanych przez Ciebie warunków i odpowiedzą na każde Twoje pytanie.
 4.  Jeśli rozmowa telefoniczna przebiegnie pomyślnie i pracownik wyrazi zgodę na adopcję, lub spotkanie ze zwierzęciem, umawiamy konkretny temin. Psy wyprowadzane są na spacer, poznajesz je na żywo, możesz przemyśleć decyzję o adopcji. W niektórych przypadkach może być potrzebny więcej niż jeden spacer. Jeżeli pies ma zamieszkać w domu, w którym są już inne psy, musi się z nimi zapoznać przed adopcją, by mieć pewność, że się zaakceptują/ dopasują charakterami.
  Koty zazwyczaj poznajesz w kociarni. Masz czas, by je poznać i przemyśleć decyzję o adopcji.
 5. Do dokonania adopcji psa wymagany jest dokument tożsamości oraz smycz i obroża.
  Do adopcji kota wymagany jest dokument tożsamości oraz transporter.Warto zaufać propozycjom pracowników, gdyż to oni najbardziej znają zwierzaki, mają z nimi do czynienia na co dzień.
  Nie patrz wyłącznie na wygląd zwierzęcia, ważny jest jego charakter, to czy akceptuje inne zwierzęta, czy lubi dzieci oraz czy coś więcej wiadomo o jego przeszłości. Niestety przypadki, gdy ktoś dokonuje adopcji kierując się wyglądem zwierzęcia i ignoruje informacje jakie udzielają o zwierzęciu pracownicy oraz wolontariusze nie są rzadkie… A powroty do schroniska są szczególnie bolesne dla zwierząt. Wiemy, że adopcja wiąże się z dużymi emocjami, ale prosimy- słuchaj uważnie i nie zamykaj się na informacje i rady, których udzielają opiekunowie zwierzęcia.

Zwierzak to nie jest dobry pomysł na prezent. Adopcji musi dokonać osoba, która ma się opiekować nowym domownikiem

Schronisko nie prowadzi rezerwacji zwierząt.

Warto również zajrzeć do zakładki „Po adopcji”, gdzie znajdziesz porady jak uporać się z różnymi problemami, które mogą na Ciebie czekać już po adopcji, jak pomóc swojemu pupilowi odnaleźć się w nowej sytuacji i przede wszystkim uniknąć rozczarowania.

2 thoughts on “W trakcie adopcji

Komentarze zablokowane.