Trwa nabór na wolontariat!- ZAKOŃCZONY

Nieaktualne

NABÓR NA WOLONTARIAT!:)

Długo wyczekiwany nabór uważamy za rozpoczęty! Każdą osobę zainteresowaną wolontariatem w naszym schronisku prosimy o przecztanie wpisu, przemyślenie decyzji o zgłoszeniu, a na koniec o wypełnienie ankiety (link na samym końcu).🙂

Wolontariat to wspaniała sprawa. Pomagamy skrzywdzonym istotom, a przy okazji poprawiamy własne samopoczucie- przyjemne z pożytecznym.🙂 To nie tylko spacery, dlatego osoby zainteresowane tylko spacerowaniem z naszymi podopiecznymi serdecznie zapraszamy.
Potrzebujemy osób, które przede wszystkim mają czas na częste odwiedzanie schroniska.

Przed wypełnieniem ankiety prosimy o zapoznanie się z obowiązkami wolontariusza:

1. Socjalizacja psów: do schroniska trafiają psy po przejściach, często wbite w kąt budy przez miesiące nie opuszczają swoich boksów. Praca z takimi psami polega na siedzieniu w boksie lub przed (zależnie od psa), na karmieniu z ręki oraz jeśli pies na to pozwala na wynoszeniu go poza boks.
2. Zmienianie wybiegów: w ciągu dnia staramy się aby jak najwięcej psów wyszło poza boks, bycie na wybiegu chociaż 20 minut to dla psów ogromna radość.
3. Wyprowadzanie psów na spacer również jest obowiązkiem!:) Najbardziej zależy nam na tym, aby wolontariusze wyprowadzali psy, które słabo chodzą na smyczy, lub takie które nie wyjdą na spacer z każdym.

Dla kociarzy obowiązków jest mniej ale też są:
1. Socjalizacja dzikusków, noszenie na rękach itp.
2. Zabawa z kotami

Sukces adopcyjny, to w dzisiejszych czasach przede wszystkim internet. Bardzo zależy nam na osobach, które poza wyżej wymienionymi punktami będą angażować się w szukanie domów naszym podopiecznym- ogłoszenia na olx, wydarzenia na facebooku, instagram itd.

Podstawą ogłoszeń adopcyjnych są zdjęcia- to one przykuwają uwagę potencjalnego właściciela. Uwielbiasz robić zdjęcia? Świetnie! Nie wymagamy doświadczenia w fotografowaniu, każdy z nas się uczył 🙂 Dysponujemy również aparatem.

Oczekujemy, że wolontariusz będzie odwiedzał schronisko CONAJMNIEJ RAZ W TYGODNIU. Praca ze zwierzętami, to przede wszystkim systematyczność, dlatego ważne jest, by wolontariusz dysponował czasem.

Osoby przyjęte na wolontariat w najbliższym czasie dostaną maile z datą spotkania w schronisku. Spotkanie będzie polegało na rozmowie z pracownikami schroniska, wolontariuszami, odprowadzeniu po schronisku oraz pokazaniu na czym polega praca z psami wycofanymi przez wolontariuszkę, a na koniec każdy zdecyduje czy jest gotowy na podpisanie umowy.🙂

Zachęcamy do zgłaszania się!

W razie jakichkolwiek pytań prosimy pisać 🙂

Od ilu lat można zostać wolontariuszem? Nie ma ograniczenia (zostańmy jednak przy zdrowym rozsądku!:)) będziemy zwracać uwagę na treść ankiet i rozmowę w schronisku podczas spotkania.

https://www.interankiety.pl/i/1PNwxrnB

Ankiety przyjmujemy do 17 lutego 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *