Tajga- adoptowana

ADOPTOWANA

Tajga trafiła do schroniska pod koniec lata zeszłego roku. Błąkała się po jednej z pobliskich wsi ze swoim psim kompanem. Nie jest wiadome czy kiedykolwiek miała własny dom, prawdopodobnie nie.

Początki w schronisku były dla niej niezmiernie trudne. Schroniskowy klimat stresował i przerażał ją do tego stopnia, że nie potrafiła wyjść z boksu. Potrzebowała kilku miesięcy, żeby się przełamać i zrozumieć że nic jej nie grozi. Dzięki pracy wolontariuszy, sunia otwiera się coraz bardziej i codziennie pokonuje swoje słabości.

Tajga jest młodą suczką trochę w typie owczarka belgijskiego i posiada smukłą budowę ciała. Akceptuje inne psy, w bliskich kontaktach jest bardzo uległa, nigdy się nie odgryza i nieustannie szuka kontaktu z nimi. Prawdopodobnie nigdy nie chodziła na smyczy, co sprawia jej nadal trudność i wymaga wypracowania. Dla Tajgi dobry byłby dom w którym mieszka inny pies, ponieważ kontakty z psami bardzo ją otwierają.

Potencjalny właściciel powinien być nastawiony na dalszą pracę z psem, gdyż sunia nie jest ufna do nieznajomych i wymaga dalszej socjalizacji.

Tajga ma ok. 2 lata. Jest odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona, zaczipowana i wysterylizowana.

Kontakt w sprawie adopcji w godzinach pracy schroniska pod nr telefonu 667 706 607 lub do wolontariuszki o dowolnej godzinie 511 672 436 lub 535 936 060

Adoptując psa ze schroniska pamiętaj, że opis, który właśnie przeczytałeś dotyczy zachowań psa w warunkach schroniskowych. W nowym domu zachowanie psa może ulec zmianie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *