Saigo- pies do adopcji

Przed trafieniem do schroniska Saigo wiele miesięcy, lub nawet lat, spędził żyjąc w polach. Byl dokarmiany, ale odstraszał wszystkich warczeniem i trzymał się na dystans.

Jego początki w schronisku nie były łatwe. Robił to, czego nauczył się żyjąc na wolności- odstraszał ludzi od swojego boksu. Myśleliśmy, że nigdy nie miał większego kontaktu z człowiekiem, a jego socjalizacja będzie trudna.

Po kilku tygodniach Saigo zaczął się otwierać, okazało się że lubi dotyk, głaskanie. Na pewno miał kiedyś dom, zna dotyk człowieka. Było to jednak tak dawno temu, że on sam niewiele z tego okresu pamiętał.

Saigo nauczył się chodzić na smyczy. Nie jest jeszcze najodważniejszy na spacerach. Gdy czuje się niepewnie próbuje schować się przy nogach człowieka. Podczas każdej przerwy w spacerze „przykleja” się do człowieka, chce być głaskany 🙂

Saigo jest psem, który będzie wymagał od nowego opiekuna dużo spokoju i cierpliwości. Trudno będzie mu się odnaleźć w bloku, szukamy dla niego domu z ogrodem.

Saigo urodził się ok. 21.02.2014r. Jest odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony, zaczipowany i wykastrowany.

Kontakt w sprawie adopcji w godzinach pracy schroniska pod nr telefonu 667 706 607 (pod tym numerem nie odpowiadamy na smsy), lub po godzinach pracy pod nr 535 936 060.

Przed adopcją konieczne jest umówienie się telefonicznie na konkretny termin.

Adoptując psa ze schroniska pamiętaj, że opis, który właśnie przeczytałeś dotyczy zachowań psa w warunkach schroniskowych. W nowym domu zachowanie psa może ulec zmianie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *