„Pomagam – Edukuję”

Okres zimowy to czas w którym pogoda nie sprzyja organizacji akcji w plenerze. Dlatego pracownicy schroniska doszli do wniosku, że to bardzo dobry moment na odwiedzanie przedszkoli oraz szkół w celu uświadamiania dzieci i młodzieży jak duży jest problem bezdomności. Jednym z ważnych narzędzi walki z bezdomnością wśród zwierząt jest edukacja w zakresie przyczyn jej występowania i to już od najmłodszych lat. Mamy świadomość, że wiedza o tym jak wygląda schronisko, na czym polega codzienna praca ze zwierzętami, zwłaszcza ta z pierwszej ręki jest bezcenna i warto się z nią dzielić.

Tak powstał pomysł akcji o nazwie „Pomagam – Edukuję”. 

Przygotowaliśmy prezentację trwającą  około 40 minut, w trakcie której można się dowiedzieć o tym jak wygląda nasze schronisko, jakie zwierzęta do nas trafiają, poznać kilkanaście historii naszych podopiecznych. Poruszamy również temat bezdomności i jej zapobieganiu, na czym polega adopcja oraz co robić gdy znajdziemy bezdomnego psa/kota. Przybliżamy jak wygląda codzienna praca w schronisku, zachęcamy do zostania wolontariuszem oraz pomocy w postaci DT czy odwiedzania nas w ramach akcji „Bieg Na 6 Łap”.

Zachęcamy zarówno przedszkola, gimnazja jak i licea do zapraszania pracowników schroniska w swoje progi 🙂 Forma prezentacji jest dostosowana do wieku słuchaczy. Oczywiście lekcje są całkowicie darmowe. Jedyne czego oczekujemy to zapewnienia rzutnika do wyświetlenia prezentacji i dużo uśmiechu 😉 Jesteśmy do dyspozycji przez cały rok! W celu ustalenia terminu i godziny proszę dzwonić pod nr telefonu 667 706 607, bądź pisać na email: schronisko@zwierzaki.pulawy.pl

Do tej pory byliśmy:

Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Karmanowiach

Miejskie Przedszkole nr 7 w Puławach

Miejskie Przedszkole nr 2 w Puławach

Zespół Szkół Katolickich im. św. Brata Alberta Chmielewskiego w Puławach

 Niepubliczne Gimnazjum przy I LO im. Ks. J. Czartoryskiego w Puławach

– Domowe Przedszkole w Puławach, ulica Zielona 22

– Szkoła Podstawowa nr 6 im. Polskich Lotników w Puławach

– Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Puławach

– Społeczna Szkoła im. Ch.P. Aignera w Puławach

– Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Żyrzynie

– Zespół Szkół nr 4 im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Dęblinie

– Szkoła Podstawowa im. II DP 1 Armii WP w Górze Puławskiej