Płomyk

ADOPTOWANA!

Płomyk to jeszcze psie dziecko, a już poczuł czym jest porzucenie i tęsknota za człowiekiem 🙁 Płomyk na pewno miał kiedyś dom…trafił do nas zadbany, czysty i bardzo zapoznany z człowiekiem. Płomyk uwielbia się bawić z innymi psami, czy to starszymi, czy młodszymi. W zabawie nie jest nachalny, jest bardzo delikatny, zresztą jak on sam 😉 Płomyczek bardzo lubi spać przy boku człowieka, a najlepiej na jego kolanach – wtedy jest najszczęśliwszy na świecie! Pomóżcie znaleźć mu dom! Gdzie będzie kochany i przytulany, aż mu się znudzi 😉

Płomyk najprawdopodobniej urodził się w październiku 2017 roku, jest odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony i zachipowany.

Przed adopcją szczeniaka – WAŻNE!!
– szczeniaczek to nie zabawka! każde malutkie zwierzątko jest słodkie, ale pamiętaj, że maluch urośnie.
– maluch po opuszczeniu schroniska, ze względu na stres związany ze zmianą otoczenia może zachorować, dlatego przez pierwsze 10 dni nie zabierajmy go zbyt daleko od domu, unikajmy kontaktu z dorosłymi psami, a po upływie 10 dni wybierzemy się do weterynarza i zaszczepmy malca od chorób zakaźnych.
– ważną sprawą jest zgoda wszystkich członków rodziny na przygarnięcie malutkiego psiaka, żeby nie było nieporozumień i „zwrotów”.
– szczeniaczków nie sterylizujemy ani nie kastrujemy z wiadomych względów, dlatego liczmy się z koniecznością wykonania takiego zabiegu, gdy nasz psiak osiągnie dojrzałość płciową. Dzięki temu zapobiegamy bezdomności!
– trzeba mieć świadomość, że malutki psiak wymaga częstego karmienia, stałej opieki i sporych sił włożonych w jego wychowanie.
– przy adopcji każdego psa, czy to dorosłego, czy też szczeniaczka wymagany jest dowód osobisty.
– często pytacie jakiej wielkości będzie już dorosły maluch, niestety trudno jest określić wielkość psa w przyszłości, gdy nie znamy ich rodziców. Trzeba być przygotowanym na wszystko 🙂