Penelopa- adoptowana

ADOPTOWANA

Penelopa jest niewielką, delikatną, około 2-letnią suczką. Do schroniska trafiła dość zaniedbana – najprawdopodobniej wcześniej przez pewien czas błąkała się po ulicy…
Penelopę na początku przerażało schronisko, zdezorientowana kryła się w kącie budy, wręcz drżąc ze strachu. Szybko jednak ciekawość zwyciężyła, suczka dała wziąć się na ręce, a niedługo potem przekonała do wyjścia na spacer.
Penelopka na pewno kiedyś miała swój dom – obecnie o wiele śmielej czuje się będąc w schroniskowej kuchni. Widać, że bardzo tęskni za człowiekiem i bliskością – uwielbia siedzieć na kolanach i być przytulana – mogłaby tak godzinami 😉 Mimo strachu, który początkowo odczuwa do nieznanych osób, nie przejawia ani cienia agresji, jest bardzo spokojna i uległa.
Penelopa dobrze radzi sobie już także na spacerach; czasem wciąż spogląda niepewnie w stronę schroniska, jednak mimo niepewności dzielnie idzie do przodu i odkrywa wszystkie nowe psie zapachy. : ) Suczka nie ma problemu z akceptacją innych czworonogów, choć do tych zbyt nachalnych podchodzi z rezerwą.
Penelopa jest u nas od niedawna, szybko robi postępy, z dnia na dzień coraz bardziej się otwiera i ufa człowiekowi. Mimo wszystko z pewnością o wiele szybciej oswoiłaby się będąc w domu, w towarzystwie nowego właściciela.
Suczka potrzebuje wyrozumiałego, cierpliwego opiekuna, który będzie w stanie poświęcić jej dużo czasu i w pełni „przekonać” do ludzi oraz otaczającego ją świata. Szukamy dla niej spokojnego domu, najlepiej bez małych dzieci czy innych, bardzo energicznych psów; na pewno poradzi sobie też mieszkając w bloku.
Jeżeli marzy ci się mała, wierna przyjaciółka na całe życie, i nie chcesz, by Penelopa spędziła chłodne jesienno-zimowe miesiące w schroniskowym boksie – nie zastanawiaj się dłużej ♥️🙏🏼

Penelopa ma ok. 2 lata. Jest odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona, zaczipowana i wysterylizowana.

Kontakt w sprawie adopcji w godzinach pracy schroniska (pon-pt-08.00-16.00 i sob-ndz-08.00-12.00) pod nr telefonu 667 706 607 lub do wolontariuszki o dowolnej godzinie 511 672 436 lub 535 936 060

Godziny adopcji i odwiedzin to: pon-pt od 12 do 15:30 oraz soboty od 10 do 11:30

Adoptując psa ze schroniska pamiętaj, że opis, który właśnie przeczytałeś dotyczy zachowań psa w warunkach schroniskowych. W nowym domu zachowanie psa może ulec zmianie.

Możemy pomóc zorganizować transport na terenie Polski (schronisko nie opłaca kosztów z nim związanych).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *