Neska- suczka do adopcji

Neska na początku została przydzielona do grupy ,,psów niewychodzących”. Ta śliczna sunia nadal jest niepewna i ostrożna. W kojcu raczej nie przykuwa naszej uwagi. Czasami nawet jej nie zobaczymy, bo będzie ukrywała się w budzie. Swój strach okazuje przez uległość i łagodność. Na widok wyciągniętej ręki, najczęściej kładzie się na plecach i nieruchomieje.
Pierwszy spacer z nową osobą nie należy do najłatwiejszych zadań. Możliwe, że w początkowym momencie Neska nawet nie będzie chciała się pokazać. Jednak po niedługim czasie na widok kogoś zaufanego delikatnie podskakuje i merda ogonem. Cieszy się bardzo, choć okazuje to subtelnie.
Na smyczy początkowo jest trochę zagubiona. Kręci się wokół nóg, często chce wracać do schroniska. Znanymi ścieżkami chodzi natomiast bez problemu. Suczka nie należy do najbardziej żywiołowych i energicznych psów. Zbyt długie wyjścia nie kwalifikują się do jej ulubionych zajęć. Jest jednak dużym pieszczochem i często pokłada się na kolanach.
Neska akceptuje inne pieski, jest w stosunku do nich bardzo towarzyska. Ogromnie cieszy się z możliwości biegania z nimi na wybiegu.
To bardzo delikatna i nieśmiała sunia. Wymaga łagodności i ostrożności, gdyż wciąż wzdryga się na widok przejeżdżających samochodów, czy niespodziewanych ruchów. Warto jej jednak poświęcić swój czas, by zobaczyć jak kochającą i przyjazną jest istotą. Mamy nadzieję, że ktoś dostrzeże jej potencjał i zapewni jej ciepły dom do końca życia 🙂

Neska ma ok. 8 lat. Jest odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona, zaczipowana i wysterylizowana.

Kontakt w sprawie adopcji w godzinach pracy schroniska (pon-pt-08.00-16.00 i sob-ndz-08.00-12.00) pod nr telefonu 667 706 607 lub do wolontariuszki o dowolnej godzinie 511 672 436 lub 535 936 060

Adoptując psa ze schroniska pamiętaj, że opis, który właśnie przeczytałeś dotyczy zachowań psa w warunkach schroniskowych. W nowym domu zachowanie psa może ulec zmianie.
Możemy pomóc zorganizować transport do nowego domu na terenie Polski (schronisko nie opłaca kosztów z nim związanych).

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *