Miodek- pies do adopcji

Psy wycofane zazwyczaj nie rzucają się nam w oczy. Są ostrożne, podejrzliwe, często kryją się w budzie. Ich szanse na adopcje są znacznie mniejsze niż w przypadku radosnych i energicznych psiaków. Być może jednak te nieśmiałe zwierzaki potrzebują naszej miłości najbardziej.
Nasz Miodek jest jednym z takich psów. Na początku dał się poznać jako nieufny, przestraszony i dziki. Mijały miesiące, a on nadal nie potrafił się przed nikim otworzyć. Wszelkie próby spaceru kończyły się przegryzioną smyczą i ucieczką do budy. Jedynym rozwiązaniem wydawał się wtedy metalowy łańcuszek i wyjścia na wybieg.
Przełom nastąpił dopiero w lipcu, kiedy po ponad roku odbył się jego pierwszy, prawdziwy spacer. Okazało się, że Miodek świetnie radzi sobie na smyczy. Nigdy nie ciągnie, nie plącze się, prawie cały czas idzie przy nodze. Na widok obcych osób nie ucieka, zamiast tego siada z boku i cierpliwie czeka, aż przejdą. Poza terenem schroniska to zupełnie inny psiak. Wciąż jest ostrożny, ale gdy kogoś zna, nie boi się już dotyku i głaskania.
Miodek z każdym dniem otwiera się coraz bardziej. Na widok zaufanego człowieka merda ogonem i skacze do klamki. Staje się ciekawy świata i przechodzących wolontariuszy. Nawet ostatnio zaczął buntować się przed wejściem do boksu 😉 Świetnie czuje się w towarzystwie innych psów, nie wykazuje w stosunku do nich żadnej agresji.
Ten młody piesek nadal wymaga wiele pracy. Trzeba być świadomym, że jak na razie nie wychodzi na spacery z obcymi osobami i wciąż odczuwa na ich widok niepewność. Schronisko nie jest jednak najlepszym miejscem na socjalizację. Ten psiak potrzebuje kogoś, kto poświęci mu swój czas i uwagę. Pragnie ciepła i miłości jak każde inne zwierzę. Może to właśnie Ty mu to podarujesz?

Miodek ma ok. 2 lata. Jest odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony, zaczipowany i wykastrowany.

Kontakt w sprawie adopcji w godzinach pracy schroniska (pon-pt-08.00-16.00 i sob-ndz-08.00-12.00) pod nr telefonu 667 706 607 lub do wolontariuszki o dowolnej godzinie 511 672 436 lub 535 936 060

Adoptując psa ze schroniska pamiętaj, że opis, który właśnie przeczytałeś dotyczy zachowań psa w warunkach schroniskowych. W nowym domu zachowanie psa może ulec zmianie.
Możemy pomóc zorganizować transport do nowego domu na terenie Polski (schronisko nie opłaca kosztów z nim związanych).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *