Luiza

ADOPTOWANA!

Ta ruda piękność to Luiza. Patrząc na jej gabaryty można stwierdzić, że miała być jamnikiem, jednak coś komuś nie do końca wyszło 😉 Sunia ma kilka zachowań typowo jamnikowatych, jak zakopywanie się w kocykach oraz uwielbienie do przesiadywania na kolanach ludzia 😉 Jednak rasowcem to ona nie jest, jest kundelkiem, czyli najwspanialszy typ psa 😀 Jest bardzo towarzyska i zawsze radosna 🙂 Uwielbia się bawić, zaczepiać starszych kolegów i koleżanki. Mimo swojego młodego wieku potrafi sama zająć się zabawką, położyć na posłaniu i odpoczywać. Luiza jest bystrą sunią, szybciutko się uczy i przy odpowiedniej opiece wyrośnie z niej wspaniały psiak. Luiza potrzebuje kochającego, cierpliwego domu, gotowego na przyjęcie szczeniaka. Liczymy na to że szybko znajdzie się odpowiedni domek dla dziewczynki… Przyjdź, Pokochaj, Adoptuj! 😀 Niech Luiza nie dorasta w schronisku!

Przed adopcją szczeniaka – WAŻNE!!
– szczeniaczek to nie zabawka! każde malutkie zwierzątko jest słodkie, ale pamiętaj, że maluch urośnie.
– maluch po opuszczeniu schroniska, ze względu na stres związany ze zmianą otoczenia może zachorować, dlatego przez pierwsze 10 dni nie zabierajmy go zbyt daleko od domu, unikajmy kontaktu z dorosłymi psami, a po upływie 10 dni wybierzemy się do weterynarza i zaszczepmy malca od chorób zakaźnych.
– ważną sprawą jest zgoda wszystkich członków rodziny na przygarnięcie malutkiego psiaka, żeby nie było nieporozumień i „zwrotów”.
– szczeniaczków nie sterylizujemy ani nie kastrujemy z wiadomych względów, dlatego liczmy się z koniecznością wykonania takiego zabiegu, gdy nasz psiak osiągnie dojrzałość płciową. Dzięki temu zapobiegamy bezdomności!
– trzeba mieć świadomość, że malutki psiak wymaga częstego karmienia, stałej opieki i sporych sił włożonych w jego wychowanie.
– przy adopcji każdego psa, czy to dorosłego, czy też szczeniaczka wymagany jest dowód osobisty.
– często pytacie jakiej wielkości będzie już dorosły maluch, niestety trudno jest określić wielkość psa w przyszłości, gdy nie znamy ich rodziców. Trzeba być przygotowanym na wszystko 🙂

Luiza urodziła się w styczniu 2018 roku, jest odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona i zachipowana.