Lelo- pies do adopcji

Lelo jest uroczym psem w typie owczarka niemieckiego.

Długo błąkał się po jednej z okolicznych wsi, miał dużą ranę na boku. Gdy trafił do schroniska był dość wystraszony, bardzo bał się smyczy. Na szczęście sporo udało się już wypracować i obecnie Lelo bez problemu wychodzi na spacery. Moment podpinania wciąż jest dla niego stresujący, potrafi wtedy głośno „lamentować”, ale szybko zapomina o strachu. Rana zagoiła się, sierść odrosła i dziś już prawie nie ma po niej śladu 🙂

Na spacerach Lelo jest baardzo grzeczny, nigdy zanadto nie oddala się od człowieka, puszczony luzem wraca na zawołanie. Wzorowo zachowuje się także w stosunku do innych psów, nie wykazuje w ich kierunku żadnej agresji, a gdy jakiś zwierzak jest w stosunku do niego zbyt nachalny, odwraca się w drugą stronę.

Lelo bardzo ceni sobie towarzystwo ludzi, często ociera się o nogi, domagając się pieszczot, bądź skacze na człowieka, nie zawsze będąc w pełni świadomym swoich gabarytów. Nie lubi zostawać sam na wybiegu i potrafi przeskoczyć przez ogrodzenie – jeśli miałby zamieszkać w domu z ogrodem, posesja musi być dobrze zabezpieczona, aby uniknąć jego ewentualnych ucieczek.

Mamy nadzieję, że Lelo nie będzie musiał długo czekać na nowy dom 🙏🏼

Lelo ma ok. 5 lat. Jest odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony, zaczipowany i wykastrowany.

Kontakt w sprawie adopcji w godzinach pracy schroniska pod nr telefonu 667 706 607 (pod tym numerem nie odpowiadamy na smsy), lub po godzinach pracy 535 936 060.

Przed adopcją konieczne jest umówienie się telefonicznie na konkretny termin.

Adoptując psa ze schroniska pamiętaj, że opis, który właśnie przeczytałeś dotyczy zachowań psa w warunkach schroniskowych. W nowym domu zachowanie psa może ulec zmianie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *