Lady, Sonia i Sisi

ADOPTOWANE!

Kolejne szczeniaki… 🙁 Niektórzy się cieszą a my płaczemy… kolejne bezdomne psiaki… Wszystkie zostały znalezione w lesie 🙁 Lady i Sonia to siostry, ale tego samego dnia do schroniska trafiła Sisi i tak właśnie trzy dziewczyny stały się siostrami. Lady – ta jasna i puchata, Sonia – ta jasna z krótką sierścią i Sisi – brązowa, przybrana siostra. Wszystkie trzy dziewczynki uwielbiają ludzi, są bardzo żywiołowe i lubią rozrabiać jak to na szczeniaczki przystało! Bawią się z każdym i uwielbiają urządzać sobie wyścigi po budynku czy na trawie 😉

Dziewczyny mają około 3 miesięcy, są odpchlone, odrobaczone, zaszczepione od chorób zakaźnych oraz zachipowane.

Przed adopcją szczeniaka – WAŻNE!!
– szczeniaczek to nie zabawka! każde malutkie zwierzątko jest słodkie, ale pamiętaj, że maluch urośnie.
– maluch po opuszczeniu schroniska, ze względu na stres związany ze zmianą otoczenia może zachorować, dlatego przez pierwsze 10 dni nie zabierajmy go zbyt daleko od domu, unikajmy kontaktu z dorosłymi psami, a po upływie 10 dni wybierzemy się do weterynarza i zaszczepmy malca od chorób zakaźnych.
– ważną sprawą jest zgoda wszystkich członków rodziny na przygarnięcie malutkiego psiaka, żeby nie było nieporozumień i „zwrotów”.
– szczeniaczków nie sterylizujemy ani nie kastrujemy z wiadomych względów, dlatego liczmy się z koniecznością wykonania takiego zabiegu, gdy nasz psiak osiągnie dojrzałość płciową. Dzięki temu zapobiegamy bezdomności!
– trzeba mieć świadomość, że malutki psiak wymaga częstego karmienia, stałej opieki i sporych sił włożonych w jego wychowanie.
– przy adopcji każdego psa, czy to dorosłego, czy też szczeniaczka wymagany jest dowód osobisty.
– często pytacie jakiej wielkości będzie już dorosły maluch, niestety trudno jest określić wielkość psa w przyszłości, gdy nie znamy ich rodziców. Trzeba być przygotowanym na wszystko 🙂