Kokos- pies do adopcji

Kokos trafił do nas na początku wakacji. Bardzo wystraszony, przyczajony w kącie budy, pokazujący zęby na sam widok człowieka. Tak wyglądają początki w schronisku dla wielu psów; jednak większość z nich już po kilku dniach otwiera się i zmienia.
Z Kokosem niestety było inaczej. Nie wiemy, co spotkało go już w życiu, ale z pewnością nie doświadczył do tej pory niczego dobrego ze strony ludzi.
Teraz pies ma się już dużo lepiej; zaczyna wreszcie nam ufać, cieszy się na widok znanych mu osób, pozwala delikatnie się pogłaskać. Niestety wciąż jest bardzo wycofany i bojaźliwy; wszelkie próby wyciągnięcia go na spacer kończą się niepowodzeniem, a przy braniu na ręce potrafi ugryźć.
Kokos nie radzi sobie też będąc puszczony „luzem” na placu, boi się wszechobecnego hałasu i innych zwierząt. Dlatego jest on praktycznie jedynym psem w schronisku, który całe dnie spędza w boksie 🙁
Kokos często wzbudza zainteresowanie osób odwiedzających schronisko – mały, ładny – dopiero 2 letni, więc jeszcze młody… Jednak po usłyszeniu, jakim jest psem, każdy przechodzi dalej.
Wiemy, że znalezienie opiekuna dla Kokosa będzie bardzo ciężkie, ale musimy chociaż spróbować… Będąc w domu z pewnością o wiele szybciej zaufałby człowiekowi, przyzwyczaił do dotyku czy przekonał do wyjścia na spacer.
Ze względu na charakter Kokosa nie nadaje się on raczej do domu z dziećmi. Pilnie potrzebuje on wspaniałej, doświadczonej osoby, która poświęci mu dużo czasu, stopniowo otworzy go na świat i udowodni mu, że ludzie nie zawsze są źli.

Kokos ma ok. 2 lata. Jest odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony, zaczipowany i wykastrowany.

Kontakt w sprawie adopcji w godzinach pracy schroniska (pon-pt-08.00-16.00 i sob-ndz-08.00-12.00) pod nr telefonu 667 706 607 lub do wolontariuszki o dowolnej godzinie 511 672 436 lub 535 936 060.
Godziny odwiedzin i adopcji to: pon-pt od 12 do 15:30 oraz soboty od 10 do 11:30

Adoptując psa ze schroniska pamiętaj, że opis, który właśnie przeczytałeś dotyczy zachowań psa w warunkach schroniskowych. W nowym domu zachowanie psa może ulec zmianie.

Możemy pomóc zorganizować transport na terenie Polski (schronisko nie opłaca kosztów z nim związanych).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *