Dropi i Luis

ADOPTOWANE!

Porzucone na pastwę losu w głębi lasu. Gdyby nie pewna Pani trzy maluszki na pewno nie przeżyłyby same. Były za małe, za słabe… Przedstawiamy Wam Dropi i Luisa, była jeszcze jedna sunia, ale na szczęście szybko znalazła domek 🙂 Luis ten bez kropek na pyszczku to piesek, a Dropi z kropeczkami na pysiu to sunia. Rodzeństwo praktycznie niczym się od siebie nie różni. Kochają się przytulać i bawić, jak to na dzieci przystało 😉 Najchętniej cały czas jadłby smaczki na kolanach ludzia! No właśnie, głodomory z nich straszne! 😀 Bardzo prosimy o super domki dla naszych maleństw!

Luis i Dropi mają około 2,5 miesiąca. Są odrobaczone, odpchlone, zaszczepione od chorób zakaźnych oraz zachipowane.

Przed adopcją szczeniaka – WAŻNE!!
– szczeniaczek to nie zabawka! każde malutkie zwierzątko jest słodkie, ale pamiętaj, że maluch urośnie.
– maluch po opuszczeniu schroniska, ze względu na stres związany ze zmianą otoczenia może zachorować, dlatego przez pierwsze 10 dni nie zabierajmy go zbyt daleko od domu, unikajmy kontaktu z dorosłymi psami, a po upływie 10 dni wybierzemy się do weterynarza i zaszczepmy malca od chorób zakaźnych.
– ważną sprawą jest zgoda wszystkich członków rodziny na przygarnięcie malutkiego psiaka, żeby nie było nieporozumień i „zwrotów”.
– szczeniaczków nie sterylizujemy ani nie kastrujemy z wiadomych względów, dlatego liczmy się z koniecznością wykonania takiego zabiegu, gdy nasz psiak osiągnie dojrzałość płciową. Dzięki temu zapobiegamy bezdomności!
– trzeba mieć świadomość, że malutki psiak wymaga częstego karmienia, stałej opieki i sporych sił włożonych w jego wychowanie.
– przy adopcji każdego psa, czy to dorosłego, czy też szczeniaczka wymagany jest dowód osobisty.
– często pytacie jakiej wielkości będzie już dorosły maluch, niestety trudno jest określić wielkość psa w przyszłości, gdy nie znamy ich rodziców. Trzeba być przygotowanym na wszystko 🙂