Doris- suczka do adopcji

Doris jest młodą, i niestety dość lękliwą suczką. Najprawdopodobniej została w przeszłości skrzywdzona przez człowieka. W boksie ucieka i wzbrania się przy próbie dotyku, moment podpięcia smyczy jest dla niej niekomfortowy.

Obecnie chętnie wychodzi już na spacery ze znaną jej osobą, ale bardzo łatwo wystraszyć ją choćby jakimś głośniejszym zachowaniem. Miewa momenty paniki, kiedy skacze i próbuje wyrwać się z obroży. Zdarza się to coraz rzadziej, jednak nowi opiekunowie na pewno będą musieli być z nią ostrożni na spacerach i odpowiednio ją zabezpieczyć.

Na szczęście na Doris świetnie działa towarzystwo innych psów. Dobrze reaguje zarówno na te mniejsze, jak i większe psiaki, dopóki nie są one zbyt nachalne. Będąc z psami częściej zapomina o strachu, zaczyna merdać ogonem czy tarzać się w trawie. Z pewnością w nowym domu szybciej otworzyłaby się mając psiego towarzysza.

Doris nie należy do „łatwych” psów, które od razu będą cieszyć się na widok opiekuna, a przekonanie jej do człowieka będzie wymagać trochę czasu i cierpliwości. Ale może jednak ktoś podejmie się tego wyzwania? 🖤

Doris ma ok. 2 lata. Jest odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona, zaczipowana i wysterylizowana.

Kontakt w sprawie adopcji w godzinach pracy schroniska pod nr telefonu 667 706 607 (pod tym numerem nie odpowiadamy na smsy), lub po godzinach pracy 535 936 060. Przed adopcją konieczne jest umówienie się telefonicznie na konkretny termin.

Adoptując psa ze schroniska pamiętaj, że opis, który właśnie przeczytałeś dotyczy zachowań psa w warunkach schroniskowych. W nowym domu zachowanie psa może ulec zmianie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *