Cykor- pies do adopcji

Cykor to młody psiak, który bardzo pilnie potrzebuje nowego domu!

Dlaczego szczeniak stracił swój dom? Nie wiemy 🙁 Przed trafieniem do schroniska wiele dni spędził leżąc pod płotem posesji w jednej z okolicznych gmin. Był mocno wychudzony…

Jego imię wskazuje na to jak wyglądały jego początki w schronisku. Był wycofany. Wyraźnie chciał kontaktu z człowiekiem, ale nie był pewny czy może zaufać ludziom.

Przekonanie Cykora do ludzi nie zajęło wiele czasu. Na szczęście szybko się otworzył i pokazał się nam ze swojej prawdziwej strony 🙂

Cykor to bardzo wrażliwy pies. W boksie rozpiera go energia i wydaje się psem „trudnym do opanowania”.
Jednak poza schroniskiem jego zachowanie zupełnie się zmienia.
Pięknie chodzi na luźnej smyczy, bez smyczy pilnuje się człowieka. Na spacerach nie szaleje, tylko spokojnie eksploruje. Potrafi skupić się na człowieku.
Uwielbia inne psy i wszystkie zachęca do zabawy. Bywa nachalny w zabawie, więc jeśli miałby zamieszkać z innym psem, to jego współtowarzysz nie może dać sobie wejść na głowę 😉

Powroty do schroniska są trudne. Cykor nie chce być zamykany w boksie, dodatkowo przez hałas i stres nie radzi sobie z emocjami i mocno podgryza człowieka.

Nie nadaje się na psa który miałby mieszkać w boksie. Być może w domu trzeba będzie z nim przepracować zostawanie samemu w pomieszczeniach.

Cykor ma ogromny potencjał na zostanie wspaniałym towarzyszem. Potrzebuje doświadczonego opiekuna, który będzie potrafił wykorzystać ten potencjał 🙂

Cykor urodził się ok 10.03.2021. Jest odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony, zaczipowany i wykastrowany.

Kontakt w sprawie adopcji w godzinach pracy schroniska pod nr telefonu 667 706 607 (pod tym numerem nie odpowiadamy na smsy), lub po godzinach pracy pod nr 535 936 060.

Przed adopcją konieczne jest umówienie się telefonicznie na konkretny termin.

Adoptując psa ze schroniska pamiętaj, że opis, który właśnie przeczytałeś dotyczy zachowań psa w warunkach schroniskowych. W nowym domu zachowanie psa może ulec zmianie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *