Basia, Wiki i Xena

ADOPTOWANE!

W schronisku jak w schronisku, bywa że ktoś zostawi kociaki w kartonie, że ktoś przerzuci psa przez płot na wybieg… Dlatego od dłuższego czasu na wybiegach zostawiamy psy na noc, ale i to nic nie dało w przypadku trzech wystraszonych siostrzyczek 🙁 Na wybiegu był akurat Jerry, a kto go zna ten wie że różnie zachowuje się wobec innych psów 🙁 Na szczęście tym szczeniaczkom nic nie zrobił 🙂 Dziewczyny zostały znalezione po nocy spędzonej w kącie wybiegu. Zmarznięte i wystraszone 🙁 Teraz już są wesołe i dokazują pracownikom oraz innym psiakom 😉 Są bardzo energiczne i jedyne czego im w tym momencie brakuje do szczęścia to prawdziwy dom! Kto pokocha którąś z nich?

Basia, Wiki  i Xena są odpchlone, odrobaczone, zaszczepione od chorób zakaźnych oraz zachipowane.

Przed adopcją szczeniaka – WAŻNE!!
– szczeniaczek to nie zabawka! każde malutkie zwierzątko jest słodkie, ale pamiętaj, że maluch urośnie.
– maluch po opuszczeniu schroniska, ze względu na stres związany ze zmianą otoczenia może zachorować, dlatego przez pierwsze 10 dni nie zabierajmy go zbyt daleko od domu, unikajmy kontaktu z dorosłymi psami, a po upływie 10 dni wybierzemy się do weterynarza i zaszczepmy malca od chorób zakaźnych.
– ważną sprawą jest zgoda wszystkich członków rodziny na przygarnięcie malutkiego psiaka, żeby nie było nieporozumień i „zwrotów”.
– szczeniaczków nie sterylizujemy ani nie kastrujemy z wiadomych względów, dlatego liczmy się z koniecznością wykonania takiego zabiegu, gdy nasz psiak osiągnie dojrzałość płciową. Dzięki temu zapobiegamy bezdomności!
– trzeba mieć świadomość, że malutki psiak wymaga częstego karmienia, stałej opieki i sporych sił włożonych w jego wychowanie.
– przy adopcji każdego psa, czy to dorosłego, czy też szczeniaczka wymagany jest dowód osobisty.
– często pytacie jakiej wielkości będzie już dorosły maluch, niestety trudno jest określić wielkość psa w przyszłości, gdy nie znamy ich rodziców. Trzeba być przygotowanym na wszystko 🙂